Исроил Ғазо жанубида ҲАМАС ҳарбий разведка бошлиғини ўлдирди
Халқаро қидирувдан 12 йил яширинган аёл Истанбулдан Тошкентга депортация қилинди
Ўзбекистонда McDonaldʻs фаст-фуд тармоғи очилиши мумкин
«Reach Impex» компанияси 11 март куни McDonaldʻs брендини рўйхатдан ўтказишга ариза берди. Бу ҳақда Адлия вазирлигининг интеллектуал мулк маълумотларида келтириб ўтилган.
Бугун, 16 март куни компания томонидан тақдим қилинган аризас расмий экспертизадан ўтказилади. Ариза бир неча йўналишда топширилган, яъни улар орасида ресторан бизнеси, ўз-ўзига хизмат кўрсатиш ресторанлари ва бошқалар бор.
Корхоналар ва ташкилотларнинг ягона давлат реестрига (USRPO) кўра, «Reach Impex» 2022 йил апрель ойида Давлат хизматлари марказида рўйхатдан ўтган.
Компаниянинг устав капитали 211 миллион сўмни ташкил этади. Компания таъсисчилари Баҳодир Усмонов ва Аброр Абдузҳабборовлардир.
Эслатиб ўтамиз, 2022 йил декабрь ойида «Вкусно и Точка» (Россиядаги собиқ McDonaldʻs) фастфуд ресторанлари эгаси бўлмиш «Система ПБО» Россия МЧЖ «Мазали ва нуқта» ва «Лаззатли ва нуқта» савдо белгиларини рўйхатдан ўтказиш учун ариза берган эди.