Полшада уруш эҳтимолига «тревога рюкзаклари» сотилмоқда
Ўзбекистонда бозор хизматлари ҳажми 136 триллион сўмга етди
Фарҳод Манноповнинг рафиқаси халққа мурожаат қилди
Блогернинг ўлими ортидан жиноят иши очилиб, ҳозирда тергов олиб борилмоқда.
Марҳум блогер Фарҳод Манноповнинг рафиқаси Мунаввар Маннопова ижтимоий тармоқ фойдаланувчиларига мурожаат билан чиқди.
“Ҳаммага Ассалому алайкум, авваламбор ҳамма ёзиб турганларга раҳмат, илоҳим қилиб турган дуоларингни Аллоҳ ўз даргоҳида қабул қилсин. Илтимос! “Бу ўлим шу инсонни деб бўлди”, “ўзи нимадан ўлди?”, “Қанақа бўлди?” деган саволларни берманглар.
Ҳаммамиз мусулмонмиз ва ҳаммамиз Робимиз ягона Аллоҳ эканлигига иймон келтирганмиз. Шундай экан, бу вазиятда ҳеч кимни айби йўқ. Аллоҳ хоҳлади бўлди. Бу дунёда ким келиши ва қачон кетишини биз ҳал қилмаймиз. Инсон бу дунёга келганда ҳеч ким айбдор бўлмайдику! Нега ўлганда кимдир айбдор бўлиши керак?
Шундай экан озгина вақтга шайтонга қулоқ солмасдан. Агар ростдан Фарҳод акани ҳурмат қилсанглар, бизнинг оилани ўйласанглар, ёрдам бермоқчи бўлсанглар, қўйилаётган пост, изоҳларнинг ўрнига Қуръондан бир дона бўлса ҳам сура ўқиб, уларга бахшида қилинглар. Бу ишни қилган ёки қилмаганингларни ёзишинглар шарт эмас, буни Аллоҳ билса бўлди!”, — деб ёзди Маннопова.
Қайд этиш керак, Чилонзор тумани прокуратураси томонидан Фарход Маннаповнинг вафот этганлиги юзасидан текшириш ўтказилди.
Ҳолатга алоқадор шахсларни батафсил сўроқ қилиш, кўп вақт талаб қилинадиган мураккаб экспертизалар тайинлаш ва бошқа бир қатор тергов ҳаракатларини ўтказмасдан қонуний тўхтамга келиш имкони йўқлиги сабабли Жиноят кодексининг 116-моддаси (Касб юзасидан ўз вазифаларини лозим даражада бажармаслик) 4-кисми “а” банди билан жиноят иши қўзғатилган.