Исроил Ғазо жанубида ҲАМАС ҳарбий разведка бошлиғини ўлдирди
Халқаро қидирувдан 12 йил яширинган аёл Истанбулдан Тошкентга депортация қилинди
Музаффар Солиев 7 йилга қамалди. У вазир ва ҳокимлик лавозимларида ишлаган эди
2017 йилдан 2021 йилгача Уй-жой коммунал хўжалиги вазири, 2021 йилдан 2023 йилгача Нурафшон шаҳар ҳокими лавозимида ишлаган Солиев Музаффар Халдарбаевич 7 йилга қамалди.
Суд ҳукмида келтирилишича, у Жиноят кодексининг 167-моддаси (Ўзлаштириш ёки растрата йўли билан талон-торож қилиш) «а» ва «в» бандлари, 209-модда (Мансаб сохтакорлиги) 2-қисмининг «а», «б» бандларида назарда тутилган жиноятларни содир этганликда айбли деб топилган. Таъкидланишича, Солиев ва унинг шериклари давлат бюджетидан жуда кўп миқдордаги пулларни талон-торож қилган.
Маълумот ўрнида, Музаффар Солиев 2017 йил 5 июлдан 2021 йил январигача уй-жой коммунал хизматлар вазири лавозимида ишлаган. У Вазирлар Маҳкамасида ўтказилган танқидий йиғилишдан кейин ишдан олинган эди.
2021 йил 15 январда эса Нурафшон шаҳри ҳокими лавозимига тайинланган бўлиб, у 2023 йил апрелида ишдан олинган ва бунинг сабаби унинг уй-жой коммунал хўжалик вазири лавозимида ишлаб келган даври билан боғлиқ экани кўрсатилган.
Солиев, шунингдек, фаолияти давомида мудофаа вазирининг шахсий таркиб билан ишлаш бўйича ўринбосари лавозимида ҳам ишлаган.