“Koʻzi yongan, ilmga chanqoq oʻquvchilar menda katta taassurot qoldirdi” — vazir Namanganda boʻlgan uchrashuv haqida
Administrator4-mart, 2026, 05:56195 ko'rishlar
“Muhtaram ayol” mavzusida boʻlib oʻtgan dars davomida mamlakatda ayol-qizlarni qoʻllab-quvvatlash, ularning taʼlim olish imkoniyatlarini kengaytirish va ijtimoiy faolligini oshirishga qaratilgan ishlar haqida fikr almashilgan. Uchrashuv chogʻida vazir oʻquvchilarning faolligi va mustaqil fikrlariga toʻxtalib oʻtgan:
“Koʻzlari yongan, ilm olishga chanqoq oʻquvchilarning mulohazalariga quloq tutar ekanman, ularning teran fikrlari va hayotiy qarashlari menda katta taassurot qoldirdi”, — degan edi Eʼzoza Karimova.
Shundan soʻng maktab pedagogik jamoasi bilan muloqot oʻtkazilgan. Unda taʼlim sifatini oshirish va oʻquv jarayonini takomillashtirishga qaratilgan masalalar muhokama qilingan. Tashrif yakunida maktab hovlisida “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida koʻchat ekish tadbiri ham oʻtkazilgan.
“Koʻzi yongan, ilmga chanqoq oʻquvchilar menda katta taassurot qoldirdi” — vazir Namanganda boʻlgan uchrashuv haqida | Effect.uz

"I was impressed by students with sparkling eyes and a thirst for knowledge" — Minister on the Meeting in Namangan
AdministratorMarch 4, 2026 at 05:56 AM194 views
During the lesson, themed "Honored Woman," participants discussed national efforts to support women and girls, expand their educational opportunities, and increase their social involvement. The Minister highlighted the students' proactivity and independent thinking:
"Listening to the reflections of these students with sparkling eyes and a thirst for learning, I was deeply impressed by their profound thoughts and perspectives on life," said Ezoza Karimova.
Following the lesson, the Minister met with the school’s teaching staff to discuss improving the quality of education and enhancing the learning process. The visit concluded with a tree-planting ceremony in the school courtyard as part of the "Yashil Makon" (Green Space) nationwide project.
"I was impressed by students with sparkling eyes and a thirst for knowledge" — Minister on the Meeting in Namangan | Effect.uz